PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119971}
7,4 13 390
ocen
7,4 10 1 13390
7,0 4
oceny krytyków
Transamerica
powrót do forum filmu Transamerica

że to Felicity powinna dostac oscara za role pierwszoplanową.Zagrała GENIALNIE

maciekb80

Zgadzam się w stu procentach...

maciekb80

No zgadzamy,ale Oscara nie dostała..

maIinowa

dobrze że chociaż głoba jej dali

maciekb80

No własnie chociaż złotego globa dostała za super role. To zawsze coś choc za mało.

ocenił(a) film na 8
maciekb80

powinien być oscar! Dałem się oszukać (co mnie bardzo cieszy) :) rewelacyjnie zagrana rola Bree

panzerhund2

skąd stwierdzenie że dałeś sie nabrać ,niby na co??

ocenił(a) film na 8
maciekb80

film obejrzałem wczoraj po raz drugi (wcześniej widziałem go kilka lat temu) i zdążyłem zapomnieć, że główną rolę gra kobieta (przekonany byłem, że mężczyzna :D) Uległem złudzeniu już po raz drugi, właśnie za sprawą rewelacyjnej Huffman - a chyba o to chodzi w aktorstwie, żeby odgrywana rola - złudzenie jakie się kreuje - wydawała się jak najbardziej namacalna, rzeczywista :) Film bardzo dobry - natomiast grą aktorską jestem oczarowany, chociażby ze względu na to, że dałem się oszukać co do płci aktorki:)

ocenił(a) film na 6
panzerhund2

Też dałam się nabrac, że grał facet. Felicity była doskonała.

panzerhund2

Ja sie dałem nabrać oglądając Swank w "boys dont cry" . Oglądałem po prostu film który leciał w tv nie widząc nic o obsadzie, wtedy nawet nie znałem wgl tej aktorki. Byłem przekonany że to jest chłopak A tu zong Hillary Swank. Film petarda. Zasłużony oscar dla Sally.

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Huffman niezaprzeczalnie zagrała rewelacyjnie, nie zapominajmy jednak, że na sukces jej kreacji składa się również kawał dobrej roboty makijażystów i stylistów - blady, flegmatyczny wygląd, podkreślający jej zmęczenie i tandetne, kiczowate sukienki - rewelacja!

ocenił(a) film na 6
zaklinacz_koni

I ogromna praca głosem. Czego nie słychac za bardzo przy lektorze.

użytkownik usunięty
maciekb80

Oczywiście. Pozdrawiam.

Brak Oscara dla Felicity, to jeden z najdziwniejszych jak dla mnie wyborów szanownej komisji.

użytkownik usunięty
Krisztian6

Same here. Pozdrawiam.

Krisztian6

niestety mam to samo odczucie. Dla mnie to jedna z najlepszych ról dekady.

ocenił(a) film na 8
Krisztian6

kto zdobył oscara w tamtym roku?

tekjow

Reese Witherspoon za "Spacer Po Linie"

ocenił(a) film na 8
Krisztian6

dzięki!
a ja chyba walnąłem byka
''tamtego roku'' powinno być, prawda?:)

Krisztian6

To w takim wypadku zdecydowanie Felicity powinna dostac Oscara :)

Krisztian6

W tym roku Glenn Close za role w "Elegi dla bidokow" dali zarówno nominację do globów jak i malin czego w kinie jeszcze nie było. Braluje jeszcze nominacji do oscara.

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Film bardzo dobrze się ogląda , Felicity jest świetna .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Ja się dziwię że nie zaowocowało to kolejnymi świetnymi rolami. Sama Huffman też jednak dała się nieco zaszufladkować jako Lynette która grała przez 8 lat w "Gotowych na wszystko". Po zakończeniu serialu widać jednak że reszta aktorek odeszła w zapomnienie a ona dała się poznać z zupełnie innej strony w "American Crime". Mam nadzieję że zagra jeszcze coś co pozwoli jej sięgnąć po Oscara. Chętnie zobaczyłbym ją w dobrym niezależnym filmie. I oczywiście zgadzam się z Tobą że Oscar należał się właśnie jej.

MikeyS

Niestety takich pomyłek "akademi" jest więcej i to jest w tym wszystkim najgorsze .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Nie jest tajemnicą że role w filmach niezależnych są często przez Akademię pomijane. Wygrywa zazwyczaj aktorka grająca w dużej Hollywoodzkiej produkcji która świetnie poradziła sobie w Box Office i za którą stoi sztab ludzi od promocji. Świetnym przykładem jest Hathaway która za swoją ckliwą rólkę sprzątnęła Oscara Amy Adams ("Mistrz"). Ciekawe jak będzie w tym roku. Jeżeli Stone "pokona" Huppert (Brawurowa kreacja w "Elle"!) to będzie największe nieporozumienie tej dekady.

MikeyS

Oscary to komercja wiec odp łatwo ustalić . Bardziej cenie globy że o nagrodach bliższych nam nie wspomne .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones